رشد روزافزون تعداد مقالات علمی و پژوهشی نوشتاری و گم‌رنگ شدن رسالت آموزش در آن‌ها، این ضرورت را ایجاب می‌کرد که مجالی فراهم آید تا صاحب نظران با روشی ترویجی و ساده، مخاطبان را با مفاهیم، ایده‌ها، اختراعات، سامانه‌ها و روش‌های به‌کارگیری آن‌ها آشنا سازند. به همین منظور، رسانه الکترونیکی "فناوری در کشاورزی" با اخذ مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پاییز 1396 آغاز به کار کرد تا از طریق وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی به‌صورت الکترونیکی انتشار یافته و مفاهیم و نقطه نظرات فنی را بصورت نوشتاری یا چندرسانه‌ای در اختیار مخاطبان قرار دهد.

با توجه به اهمیت ساده‌نویسی و ساده‌گویی در نگارش و تدوین محتوا، از همه صاحب‌نظران دعوت به عمل می‌آید تا محتوای آموزشی-ترویجی خود را در قالب استاندارد نشریه برای ما ارسال فرمایند.

با توجه به اینکه انتشار مجله در بهار و پاییز به انجام می‌رسد، آخرین مهلت دریافت مقالات برای انتشار در شمارگان بهاری و پاییزی به ترتیب 15 اردیبهشت‌ماه و 15 آبان‌ماه بوده و زمان انتشار شمارگان بهاری در خردادماه و شمارگان پاییزی آذرماه می‌باشد.

علاوه بر اشتراک‌گذاری فایل این دوفصلنامه در وبسایت مکانیزاسیون کشاورزی، هر شماره از نشریه بر روی لوح فشرده نیز منتشر می‌گردد که در صورت تمایل به دریافت آن می‌توانید با پرداخت مبلغ هفتاد و پنج هزار ريال (بدون احتساب هزینه پست) مبادرت به خرید این لوح فرمایید. برای خریدهای بیش از 10 حلقه، 20% تخفیف منظور می‌گردد.

در پایان از همه تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در بخش فنی کشاورزی دعوت بعمل می‌آید که با ارسال محتوای آموزشی-ترویجی مرتبط، کالا یا خدمات خود را معرفی نمایند.

 

با سپاس
دکتر محمدباقر لک
مدیرمسئول


ایمیل نشریه: agro.technology[at]outlook.com

 دریافت افزونه دوفصلنامه برای گوشی‌های هوشمند

سخنی با خوانندگان

سومین شماره از دوفصلنامه "فناوری در کشاورزی" در شرایطی منتشر می‌گردد که کشور با دور جدیدی از کارشکنی‌‌های بین‌المللی روبرو شده است. تلاش دولتمردان همواره این بوده است که اثر این تحریم‌ها را به کمترین حد ممکن برسانند. اما باید پذیرفت که افزایش نرخ دلار و اعمال محدودیت‌های بازرگانی، اقتصاد نفتی کشور را شدیداً دچار مشکل خواهد کرد.

پیوست ها:
دانلود این فایل (AgroTechnology-3.exe)فایل اتوران مجله[برای اجرای فایل مجله و پیوست‌های آن می‌توانید این فایل را بر روی رایانه اجرا فرمایید.]11994 kB
دانلود این فایل (AT3.pdf)AT3.pdf[ ]3937 kB
ادامه مطلب ...

سرمقاله

افزایش سریع جمعیت از یک سو و کاهش بارندگی‌ها، افزایش دمای زمین، تغییرات اقلیم، خشکسالی‌های پی در پی، پیدایش ریزگردها، کاهش کمی و کیفی منابع تولید و بسیاری از مخاطرات زمین از سویی دیگر، امنیت غذایی را در این کره خاکی به خطر انداخته است. البته، موقعیت جغرافیایی ایران اثر این مخاطرات را در کشور تشدید می­کند.

پیوست ها:
دانلود این فایل (2.pdf)2.pdf[ ]2033 kB
ادامه مطلب ...

سخنی با خوانندگان

دوفصلنامه "فناوری در کشاورزی" (با شماره پروانه 80394 مورخ 29/08/1396 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به دنبال انتشار مطالبی چند در ارتباط با طراحی، ساخت، ارزیابی و به کارگیری فناوری‌های مناسب در کشاورزی است. این مجله پیشتر با عنوان مکانیزاسیون کشاورزی از طریق وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی منتشر می‌شده است.

پیوست ها:
دانلود این فایل (Agrotechnology1.pdf)Agrotechnology1.pdf[ ]2177 kB
ادامه مطلب ...

ورود به سايت

معرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi